Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków

Od 1 lipca 2021 r. zgodnie z ustawą z dnia 21 listopada 2008 r. o wspieraniu termomodernizacji i remontów oraz o centralnej ewidencji emisyjności budynków (t.j. Dz. U. z 2021 r., poz. 554) wchodzi w życie nowy obowiązek dla właścicieli lub zarządców nieruchomości zarówno zamieszkałych jak i niezamieszkałych związany ze złożeniem deklamacji  dotyczącej źródła / źródeł ciepła i spalania paliw w budynkach mieszkalnych i niemieszkalnych.

Obowiązek ten spoczywa na właścicielu lub zarządcy budynku, w którym znajduje się źródło ciepła i spalania paliw.

Deklarację należy złożyć (począwszy od dnia 1 lipca 2021 r.) w terminie 12 miesięcy – w przypadku  nieruchomości istniejących (użytkowanych przed dniem 1 lipca 2021 r.) lub w terminie 14 dni – w przypadku nowo wybudowanych obiektów (oddanych do użytkowania po 1 lipca 2021 r.)

Deklarację można składać w formie elektronicznej, czyli przez Internet, jest to najszybszy i najwygodniejszy sposób, bez wychodzenia z domu –  za pośrednictwem systemu teleinformatycznego CEEB na stronie https://zone.gunb.gov.pl/ (wystarczy posiadać podpis elektroniczny albo korzystać z potwierdzenia tożsamości przez profil zaufany) lub pobrać druk wniosku wypełnić i wysłać na adres: Urzędu Gminy Aleksandrów Kujawski lub przynieść osobiście do siedziby Urzędu Gminy (Biuro Obsługi Interesanta – ul. Słowackiego 12, 87 – 700 Aleksandrów Kujawski).

Druki deklaracji można pobrać również w Punkcie Obsługi Interesanta Urzędu Gminy Aleksandrów Kujawski lub z załącznika poniżej.

Załączniki

Informacje

Rejestr zmian

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>